Diyet

Soda Ayran Limon Kürü Zayıflatır mı?

Maden suyu, yoğurt ve limon gibi; sindirim sistemini ve metabolizmayı hızlandırıcı besinlerle kolaylıkla hazırlayabileceğiniz soda, ayran, limon kürü ile kısa bir sürede zayıflamaya ne dersiniz?

Pek çok kadının favori zayıflamaya içecekleri arasında yer alan bu kür; başta göbek çevresindeki yağlar olmak üzere bel, basen, kalça, baldır ve bacak bölgenizdeki fazlalıklardan kurtulmanıza olanak tanıyor.

Etkisini oldukça kısa bir zaman diliminde bile göstermeye başlayan yoğurt, soda, limon kürü; 2 haftalık bir uygulama sonrasında ciddi oranda kilo vermenizi sağlıyor.

Bu yazımızda kısaca soda, ayran, limon kürü nasıl hazırlanır? sorusunu yanıtlamak; bu kürü uygularken dikkat etmeniz gereken birtakım noktalara değinmek istiyoruz.

İşte, soda, ayran, limon ile zayıflama kürüne dair bilmeniz gereken ayrıntılar:

Yoğurt, Soda, Limon ile Zayıflamak Mümkün mü?

Adeta mineral deposu olan soda, harika bir probiyotik olan yoğurt, C vitamini açısından son derece zengin limon ile hazırlanan bu kür; 2 hafta boyunca düzenli olarak uygulandığında yağ yakıcı ve tok tutucu bir etki gösteriyor.

Özellikle bölgesel zayıflamayı mümkün kılan bu kür; göbek, bel, basen, baldır gibi vücudun belirli bölgelerinde yoğunlaşan yağların yakılmasını hızlandırıyor. Yani tıpkı bölgesel egzersiz yapıyormuşsunuz gibi bölgesel yağlarınızı eritiyor.

Kişinin daha çekici, fit ve düzgün bir fiziğe kavuşabilmesine aracılık eden soda, ayran, limon kürü; aynı zamanda besleyici özelliği ile de ön plana çıkıyor. Kürün bu özelliği, diyetinize sadık kalabilmenize, kendinizi uzun saatler boyunca tok hissedebilmenize katkıda bulunuyor.

Soda ayran limon mucizesi

Soda Ayran Limon Kürü Faydaları:

Bölgesel yağ yakımı denildiğinde akla ilk gelen diyet içeceklerinden biri olan bu kür; sindirim sistemini rahatlatarak, midenizi koruyor.

Probiyotik yani yararlı bakteriler açısından ideal bir kaynak olan yoğurt; bağırsak sağlığınızı gözeterek, bağırsaklarınızın daha aktif bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Yani diyetin olumsuz etkilerinden biri olan kabızlık, mide şişkinliği ve gaz gibi semptomları hafifletiyor.

Bu kürde yer alan limon; vücudun günlük C vitamini ihtiyacını karşılamanın yanı sıra bağışıklık sistemimizi güçlendirerek, diyet esnasında kendimizi halsiz, yorgun ve bitkin hissetmemizi önlüyor. Aynı zamanda zayıflatıcı bir besin olarak, besinlerin yağ olarak, vücudumuzun belirli bölgelerinde yoğunlaşmasını yani göze çarpmasını engelliyor.

Kürün bir diğer olmazsa olmaz malzemesi olan soda ise bileşenlerindeki mineraller sayesinde besinlerin daha kolay bir şekilde sindirilmesini ve parçalanmasını sağlıyor. Hazmı kolaylaştırıcı bir etki gösterdiğinden, hazımsızlığın tetiklediği kabızlığın kilo şeklinde bize geri dönmesini önlüyor. Daha rahat bir şekilde kilo vermenizi sağlayan limonun etkisinden maksimum seviyede yararlanabilmeniz adına mutlaka taze limon kullanmanız gerekiyor.

Üstelik 2 haftada zayıflatan bu kür; sağlığınızı da hiçbir şekilde olumsuz yönde etkilemiyor. Aksine vücut direncinizi arttırarak, hastalıklara, enfeksiyonlara, mikrop ve bakterileri karşı vücudunuzu ve bağışıklığınızı güçlendiriyor.

Kısacası limon, soda, yoğurt kürünün metabolizmayı hızlandırıcı ve zayıflatıcı özelliği bulunan 3 temel besinden hazırlandığını, zayıflatma konusunda oldukça başarılı bir kür olduğunu söyleyebiliriz.

Soda Ayran Limon Kürü Nasıl Hazırlanır?

Soda, ayran, limon kürü ile zayıflamak istiyorsanız; aşağıdaki kür tarifimizi en kısa sürede denemeye koyulmanızı öneriyoruz.

Malzemeler:

  • 3 yemek kaşığı yarım yağlı yoğurt(mümkünse köy yoğurdu)
  • ½ adet limonun suyu
  • 1 şişe doğal maden suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

  • Bir bardağa öncelikle yoğurdu koyun. Üzerine limonun suyunu sıkın.
  • Karışıma yavaş yavaş maden suyunu ilave edin(Maden suyunu bir anda eklemeniz, karışımın köpürerek, taşmasına neden olacağından, sodayı yavaş yavaş eklemelisiniz)
  • Elde ettiğiniz karışımı geceleri yatmadan ve sabah kahvaltısından 30 dakika öncesinde birer bardak olacak şekilde için.
  • 2 hafta boyunca günde 2 sefer, sabah ve geceleri bu kürü uyguladığınız takdirde 2 haftanın sonunda mucizevi sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

UYARI:

Diyabet, tansiyon gibi kronik bir rahatsızlığınız mevcutsa bu kür; bazı yan etkilere neden olabilir. Kürdeki limon; tansiyonunuzun düşmesine yol açabilir. Yan etkilerle karşılaşmamak yani bu kürün sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek adına küre başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız!

Sodalı Ayran ile Zayıflayanların Yorumları:

Bu kürün gerçekten işe yarayıp yaramadığını öğrenmek istiyorsanız; internette soda, ayran, limon kürü yapan kişilerin yorumlarını okuyabilirsiniz.

Bizler; yorumlara baktığımızda bu kürden ciddi anlamda memnun kalan, kür sayesinde en az 3-4 kilo zayıfladıklarını söyleyen pek çok kişinin yorumu ile karşılaştık.

Ancak bu kürle zayıflayanların aynı zamanda egzersiz yaptıklarının, etkili bir diyet uyguladıklarının da altını çizmek istiyoruz. Yani tek başına bu kürü uygulayarak, yalnızca bir ya da en fazla 2 kilo verebilirsiniz.

Kürden en etkili sonucu alabilmek adına mutlaka sağlam bir diyete başlamalı, gün içerisinde sıklıkla hareket etmeli ve egzersiz yapmalısınız. Günde en az 2-2,5 litre su içerek, metabolizmanızı hızlandırmayı unutmamalısınız.

Kür boyunca ekmek, hamur işi, fast-food, şeker, tuz, un tüketiminden muhakkak kaçınmalısınız. Diyetinize sadık kalarak, günde 45 dakika yürüyerek, kürü her gün 2 sefer tekrarlayarak, yalnızca 2 haftada 3-4 kilo verebilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca yoğurt, limon soda ile zayıflayanların yorumlarına, bu kürü nasıl hazırlayarak, uygulayabileceğinize değinmeye çalıştık.

Sağlık ve afiyetle kalmanız dileğimizle…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı