Avrupa ve Amerika’da bir çok sayı da zayıflama ilaçları piyasaya sürülüyor. Bu zayıflama ilaçları insanları kendiğinden zayıflatacağını iddia ediyor. Fakat zayıflama ilaçları doğal olmadıklarından dolayı kullanıcılarının sağlık problemleri yaşamasına neden oluyor. Bu sebebten dolayı kesinlikle zayıflama ilaçlarını kullanmamanızı ve doğal yöntemler ile kilo vermenizi tavsiye ediyor.

Zayıflama ilaçları

Amerika Birleşik Devleri’nde yapılan araştırmaya göre içeriğinin açıklanmadığı 28 zayıflama ilacının satılması yasaklanmıştır. 2009 ve 2010 yılında tanıtımları yapılan zayıflama haplarının doğal besinler ile hazırlandığı iddia ediliyor. Fakat bu zayıflama haplarının etkisini gösterebilmesi için çeşitli kimyasal maddeler de kullanılıyor. Zayıflama kapsüllerinde en çok kullanılan maddelerden biri sibutramindir. Sibutramin obezite tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca içeriğin de sibutramin olan ilaçlar doktor reçetesi ile satılabilmektedir.

İnternetten ve diğer eczaneler de satılan zayıflama ürünlerinin hiç biri doktor reçetesi ile satılmamaktadır. Bu nedenle zayıflama haplarını kullananlar çeşitli sağlık problemleri de yaşayabilmektedir. Sadece sağlık açısında bu ilaçların zararı bulunmuyor. Aynı zaman da bazı zayıflama ürünlerinin kullanıcılara hiç bir etkisi bulunmuyor. Bu tür vakalar da para tuzağı olarak nitelendirilmektedir. Ülkemizde satılan zayıflama ürünlerinin hemen hemen hepsi iştahı kesiyor. Bu zayıflama ürünlerini insanlar kullandıktan sonra hiç bir şekil de açlık hissi duymuyor. Kullanıcı zamanla vitamin ve proteinli yiyecekler tüketmediğinden dolayı hızla sağlık problemleri yaşamaya başlıyor. Bu da zayıflama ilaçlarının dezavantajlarından birisidir. Zayıflama ilaçları, kapsülleri, haplarının hemen hemen hepsinin tanıtımında verilen avantajların hiç birisi kullanıcı da görülmüyor. Tabi bu da sadece insanları aldatmaya yönelik çalışmalardan birisidir. Eğer kullanmak istediğiniz ya da kullandığını zayıflama hapında sumartipan, dihdrıergotamin, meperidin, pentazosin, lityum, deksrometorfan, fentanil bulunuyorsa kesinlikle ürünü kulllanmayınız. Aksi takdir de kısa bir süre içerisinde önemli sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.

Konu içerikleri: