Güzellik ürünleri arasında son dönemde görmeye alıştığımız bitkisel güzellik yöntemlerinden bir tanesi de Yosun Yağı’dır.

Genellikle cildi sıkılaştırmak için kullanılan Yosun Yağı, birçok başka bitkisel yağ ile de çeşitli kombinasyonlar oluşturarak kullanılabilmektedir.

Yosun Yağı genellikle selüloit sorunlarının tedavisinde, sarkmış derilerin sıkılaştırılmasında, gözaltında oluşan morlukların giderilmesinde, cildin sıkı bir yapıya kavuşması ve sarkmış bölgelerin düzeltilmesinde, kilo verme sonrasında ve hamilelik döneminde ciltte oluşan çatlakların giderilmesinde kullanılan, tedavi edici bitkisel bir üründür.

Vücudu güzelleştirmek adına yosun ve yosun yağı kullanımı çok uzun bir süredir estetik merkezlerinde ve güzellik salonlarında uygulanmak idi. Yeni dönemde ise daha değişik uygulama alanları açılırken, diğer bitkisel ürünler ile denenerek daha etkili sonuçlar alınmaya başlandı.

yosun yağı kullanımı

Yosun içerisinde bol miktarda mineral, vitamin ve cilde yararla gelecek başka maddeler bulunmaktadır. Bu sebeple bazı yörelerde yosun tüketimi oldukça yaygındır.

Yosun yağı içerisinde bulunan B Vitamini, Kalsiyum ve Çinko sayesinde tırnaklarda, deride ve saçlarda oldukça etkilidir ve buna bağlı olarak sağlıklı bir yapı oluşturmaktadır.

Yosun yağı kullanılan bölgede oluşan bazı enzimler bölgesel olarak kilo alımını durdurmakta ve oradaki aşırı yağ birikimini eritmektedir. Troid hormonunu düzene sokan yosun yağı içerisinde bulunan sulu enzimler sayesinde metabolizmayı da hızlandırmaktadır.

Yosun Yağı Faydaları 

Yosun yağının genel olarak kullanım alanlarını sıralayacak olursak şu şekilde bir liste hazırlayabiliriz.

* İçerisinde bulunan çeşitli mineraller sayesinde cildi temizler ve yumuşak bir hal almasına katkı sağlar.

* A ve E vitamini barındırır. Silenyum gibi çeşitli minerallere ev sahipliği yapar. buna bağlı olarak cildin güçlenmesinde önemli bir rol oynar.

* içerisinde bulunan yüksel mineral seviyesi nedeniyle oldukça hızlı bir şekilde cildi temizler ve sağlıklı bir görünüm elde etmesini sağlar.

* Kan dolaşımı ve metabolik çalışmayı hızlandırarak zayıflamanın yolunu açar.

* Toksik ve atık maddelerinde deriden hızla dışarı atılmasına katkı sağlar.

* Az miktarda bile uygulansa kısa süre içerisinde ciltte yumuşatıcı etkisini gösterir.

* Saç ürünü olarak kullanılması durumunda saç köklerini güçlendirme ve saç dökülmelerini azaltmaktadır.

* İçerisinde bulunan Magnezyum ve Kalsiyum gibi mineraller sayesinde enzim çalışmalarını tetikler ve vücudun dengesini sağlar.

* Kan dolaşımı hızlandırmak ve cilt üzerinden atılan toksin ve diğer atıkların çıkışını kolaylaştırmak adına büyük bir rol oynar.

 

Konu içerikleri: