Kilo vermenin zor olmasına ek olarak hızlı kilo vermek dahada zor bir iştir. Ancak, imkansız olmadığı gibi doğru uygulamalarla sağlıklı bir şekilde kısa zamanda hızlı kilo verilebilir.

Kilo vermenin yolları artık birçok okurumuz biliyor. Kısa zamanda kilo vermenin yollarıda hemen hemen bunlarla benzer uygulamalarla mümkün olabilmektedir. Kısa zamanda kilo vermenin yollarının özellikle diyet uzmanları tarafından ortak olarak kabul edilen belli başlı şekilleri vardır.

Kısa Zamanda Kilo Vermenin Yolları

Erken Kalkmak ve Egzersiz Yapmak

Bir kişinin ortalama 8 saat uyuduğunu düşünürsek, 8 saat boyunca hareketsiz kalan bedeni erken kalkarak harekete geçirmeliyiz. Erken kalkmanın yanı sıra egzersiz yapmakta kısa zamanda kilo vermenin şartlarındandır. Egzersiz 15 dakikadan kısa olmamakla birlikte 1 saat olmasında yarar var.

Düzgün Beslenmek

Uzmanlar tarafından en çok belirtilen şıklardan biride beslenme şeklidir. Genellikle 3 öğün hatta bazen 2 öğünle günü tamamlarız. Kilo aldırıcak en yanlış uygulama bu olsa gerek. Günü 3 ana öğün ve ara öğün olmak üzere 6 parçaya bölmek kısa zamanda kilo vermenin yolları arasındadır.

Yatarken Yemek Yememek

Yattıktan sonra vücudun yediklerinizi yakamadığı ve yağ olarak size geri döndüğü bir gerçek. Bu yüzden kilo almaya en müsait olduğunu akşam vaktinde yemek yemeyin. Akşam yemeğini erken saatlerde yemeli ve yatarken herhangi birşey yememelisiniz.

Bunlardan Uzak Durun

Kısa zamanda kilo vermenin yollarından biride yağ, tuz, şeker ve benzeri içeren kalorili yiyeceklerden uzak durmalısınız. Kalorili yiyecekleri tüketen bir kişinin kısa zamanda kilo vermesi mümkün değildir. Açlık hissettiğiniz zamanlarda kilo aldırmayan, kalorisiz ve tok tutan yiyecekleri tüketin.

Yeşil Çay

Kaliteli markaların üretmiş olduğu yeşil çaylar sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olacağı gibi daha az yeme isteğine sebep olacaktır. Bu yüzden kısa zamanda kilo vermek için yeşil çay içmeyi ihmal etmeyin.

Konu içerikleri: