Sağlıklı yaşamak isteyen ve bu doğrultuda doğru kilo kontrolünü elinde tutmayı amaçlayan herkesin, bazı beslenme kurallarını uygulaması gerekir.

1 Haftada 7 Kilo

1 haftada 7 kilo kulağa çok hoş geliyor. Kısa sürede zayıflamak ve doğru besin kaynaklarıyla bunu destekleyenlerin sağlıklı zayıflamaları kaçınılmaz olur. Fakat kısa sürede zayıflamak sağlığımızı olumsuz etkileyebileceği için, herhangi bir sağlık durumu söz konusu ise bunu daha geniş bir zamana yayabiliriz. İlk olarak sabah uyanınca mutlaka ılık bir su bardağı su ile güne başlamak gerekiyor. Kahvaltıyı kesinlikle atlamadan sadece 1 dilim kepek ekmeği, taze sıkılmış meyve suyu, yumurta, beyaz peynir ve domates ile desteklenmesi gerekiyor. Ara öğünlerde yeşil elma veya yoğurt yiyebiliriz.

 1 haftada 7 kilo verdiren diyet

Gün içinde mutlaka 1 saat olmak şartıyla hızlı ve tempolu bir yürüyüş metabolizmayı çalıştıracak ve yağların yanmasını sağlayacaktır. Fakat sağlığımız imkan veriyorsa ip atlamak yağların daha hızlı yanmasını sağlar. Yemeklerden önce ve sonra mutlaka su içelim ve gün içerisinde su tüketimimizi çoğaltalım. Domates, salatalık, bol yeşillik karışımından oluşan bir salatanın içine elma sirkesi ekleyip yanında haşlanmış tavuk eti veya balık yiyelim.

 1 Haftada 7 Kilo Diyeti

Meyvelerden oluşan bir tabak hazırlayıp yiyelim ve vücudumuzun ihtiyacı olan besinleri mutlaka tüketelim. 1 hafta boyunca yapacağımız şey çok basit aslında. Besin değeri yüksek, kalori miktarı az olan yiyecek gruplarını tercih edip, bol bol egzersiz yapıp ve su tüketimine özen gösterelim. Kendi kilo kontrolümüzü elimizde tutmamız için, vücudumuzu tanımamız gerekiyor. Kilo kaybetmek için en önemli püf noktası da yiyecekleri fazlaca çiğneyip, kolayca sindirilmesini sağlamak olacaktır. Aynanın karşısına geçtiğimiz zaman vücut ölçülerimize hayran kalmak ve bunu devam ettirmek bizim elimizdedir.

 

Konu içerikleri: