1 ayda 10 kilo vermek düşünüldüğü gibi çok zor gibi durum değildir. Tabi hayatta her şey çok kolayda değildir. Şişmanlık günümüzde obeziteye kadar giden ve bir çok sağlık sorunlarını da beraberinde getiren bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Çevremizde ailemizde veya çok yakınımızda olan hatta kendimizi bizzat yaşıyor olmamız olası bir durumdur. Vücut estetiği öncelikle kendimize olan saygımızı gösterir. Tabi her hangi bir sağlık sorunu yaşamıyorsak geçerlidir. 1 ayda 10 kilo vermek hayal değildir.

 1 Ayda 10 Kilo Verme Diyeti - 10 kilo verdiren diyet

İlk önce kendimize belirlemiş olduğumuz bu süreçte yemek sistemimizi yavaş yavaş değiştirmeliyiz. Midemizi bu beslenme şekline alıştırmamız gerekir. Düzenli yapılan yürüyüşler veya egzersiz hareketleri kilo vermeyi hızlandıracaktır. Abur cubur olarak bildiğimiz gıdaları kesinlikle evimize almamalıyız. Yemek öğünlerini atlamadan yemeli, gün içerisinde ara öğünleri atlamamalıyız. Meyve sebze ağırlıklı beslenip yanında mutlaka ızgara köfte, tavuk veya balık tüketmeliyiz. Tabi gün içinde mutlaka 2 litre su içmeliyiz. Su metabolizmayı hızlandırır ve kan dolaşımı sağlar.

 1 Ayda 10 Kilo Nasıl Verilir

Sabah veya akşam mutlaka egzersiz yapmayı ihmal etmeyelim. Yapılan egzersizde vücut harekete devam etmese bile, yaklaşık yarım saat kadar daha sürecek yağ yakımı süresi devam edecektir. Yemeklerde az yağ kullanmayı tercih edelim ve kesinlikle öğlen ve akşam yemeklerinin yanında ekmek tüketmeyelim.

Hazmı ve yakılması zordur. Bunun yanında akşamları tatlı veya hamurlu işi gıdalardan uzak durmamız gerekir. Kilo verirken kendimizi aç bırakmadan sadece beslenme düzenimizi daha sistemli hale getirmeye gayret göstermeliyiz. Kilo vermek çok kolay ve bilinçli yapıldığı taktirde oldukça da keyifli bir süreçtir. 1 ayda 10 kilo vermek istendiği zaman başarabileceğimiz bir çalışmadır. Üstelik vermiş olduğumuz kiloları da muhafaza etmek bizim elimizdedir.

 

 

Konu içerikleri: