Taylan Kümeli Kimdir?
Taylan Kümeli, 1962 yılında Ankara’da doğdu.1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü dereceyle bitirdi. “Toplu Beslenme Birimlerinde Menü Planlamada Tasarruf” çalışmasıyla 1987 yılında VB tarafından ödül aldı.1986 – 1988 yılları arasında O.D.T.Ü. Gıda Mühendisliği bölümünde “Gıda Katkı Maddelerinin İnsan Sağlığına Etkileri Üzerine” konulu teziyle yüksek lisans programını tamamladı.
Yirmi yılı aşkın bir süredir hastanelerde, çeşitli kurumlarda ve catering firmalarında tedavi edici ve kurumsal diyetisyen olarak çalıştı. Klinik çalışmalarında “Tip II Diabet ve Kolestrol” tedavilerinde başarılı sonuçlar aldı.

Nestle Gıda Sanayinde Danışman Diyet Uzmanı olarak bir yılı aşkın bir süre görev aldı. Uluslararası ADA, ICDA, EFAD, Diabet ve Beslenme Derneği, Türkiye Diyetisyenler Derneği’ne üyedir. Uluslararası birçok platformda “Beslenme” konulu konferanslarda görev aldı.
Nişantaşı’ndaki “Taylan Kümeli Sağlıklı Beslenme Merkezi”nde ekip arkadaşları ile beraber
“Hastalıklarda Beslenme” (Kalp – Damar Hastalıkları, Yüksek tansiyon, Diyabette Beslenme, Kanser, Troid ( Hipo – Hiper ) vs.- ); “Çocuk – Adolesan Beslenmesi” bölümüyle çocuklara ve gençlere; ”Kadın Bölümü” ile (Emziklilik, Doğum, Premenstruasyon, Premenopoz) bölümleri ve yeni geliştirmekte olduğu Nutrigenetik bölümüyle hizmet veriyor.

Taylan kümelinin kitapları :
Kadınlık Yolculuğunda Beslenme
Çocukluk ve ergenlik döneminden âdet öncesi ve âdet dönemine, hamilelikten emzirme dönemine ve menopoza kadar kadında beslenmenin püf noktaları. Obeziteden nasıl korunuruza cevap ararken ergenlik döneminde beslenmenin önemi. Aşırı kilonun neden olabileceği sağlık sorunları. Hamilelik ile beslenme arasındaki ilişki. Hamilelikte spor. Bebeği geliştiren proteinler. Hamilelik süresince kaç kilo alınması gerekir? Menopoz bir hastalık mıdır? Hormonlar ile kilo arasındaki ilişki. Osteoporoz. Kimi kadınlar neden kilo veremez? Meme kanseri ve beslenme. Meme kanserinden koruyan besinler. Tiroit problemi ve beslenmeyle ilişkisi. Kadında şeker.

Ve kadınların sağlık hakkında merak ettikleri birçok konu…

Hayatın Sağlıklı Yanı – Beslenme Bilinci
Doğduğumuz andan yaşam çizgimizi noktalayana kadar yaptığımız en temel güdüdür beslenme. Yaşam zorluklarına, güzelliklerine, sağlıklı veya sağlıksız geçirdiğimiz günlere rağmen hiçte bitmesini istemediğimiz bir süreçtir. Sağlıklı Beslenmenin bir yaşam şekli haline dönüşmesi için Taylan Kümeli yeni kitabında yıllar boyu süregelen deneyim ve bilgi birikimini paylaştı.

Paylaşıldıkça güzelleşen sevgi gibi, bilgininde sonsuzluğunda beslenme adına her öğrenileni kitabımız vasıtasıyla sizlerle paylaşarak derin mutluluk yaşıyoruz.

Sağlıklı Beslenme Rehberi
Geçtiğimiz yıl Altın Kitaplar tarafından yayımlanan Sentez Diyeti adlı kitabıyla önemli bir esere imza atan beslenme ve diyet uzmanı Taylan Kümeli, 0 – 18 yaş için hazırladığı Sağlıklı Beslenme Rehberi ile okurlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Bu kez ortak bir çalışma ortaya koyan Kümeli, Bebeklikten Ergenliğe Sağlıklı Beslenme Rehberi’ni Taylight’taki uzman çalışma arkadaşları E. Yasemin Batmaca ve Özlem Sert ile birlikte hazırladı. Sentez Diyeti
Günümüzde iş hayatının yoğun temposu ve vücudumuzun ihtiyaçları devamlı çatışma halinde. Bu çatışmadan galip çıkmak için beslenme bozukluklarının üstesinde gelmek ve vücudumuzla uyum içinde yaşamak için “Sentez Diyeti” bizlere çok farklı bir alternatif sunuyor…

Not : Sitemizin Taylan Kümeli’nin resmi web sitesi değildir, bu yazılar interneteki çeşitli yerlerden alınmış bilgilerdir, Taylan kümeli’nin resmi sitesi ” www.taylankumeli.com“‘dur ve bu site ile hiçbir alakası bulunmamaktadır, Taylan kümeli’ye ulaşmak için taylankumeli.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Taylan kümeli hakkındaki sitedeki diğer yazılar :

Taylan kümeli kimdir

Taylan Kümeli Yağ Yakan Diyet Listesi

Konu içerikleri: