Kefir diyetini bazılarınız henüz duymamış olabilir yada son günlerde fazlasıyla duyduğunuz için merak etmişte olabilirsiniz. Kefir diyeti tüm dünyada ünlü olan ve son yıllarda popülaritesi zirve yapan bir diyet olup etkili olduğuda bilinmektedir. Kefir sadece kilo vermeye yardımcı oluyor aynı zamanda sağlığada iyi geliyor. Özellikle Rusya gibi ülkelerde hergün içilen kefir ülkemizde malesef henüz henüz duyulmaya başlanmıştır. Aslında kefirin öncelikle sağlığa yararlı olduğu bilinmektedir, sonrasında ise zayıflamayada yardımcı olduğu görülmüştür. Kefir düşük kalorili olduğu için kilo vermenizi sağlayacak bir içecektir.

1 Hafta boyunca Kefir diyetini uygulamanız halinde göz görülür bir kilo vereceğinizi söylemek mümkün.

Kefir Diyeti Pazartesi
1,5 litre kefir ve 5 tane haşlanmış patates.

Kefir Diyeti Salı
1.5 litre kefir ve 100 gram et

Kefir Diyeti Çarşamba
1.5 litre kefir ve 100 gram tavuk

Kefir Diyeti Perşembe
1.5 litre kefir ve 100 gram balık

Kefir Diyeti Cuma
istediğiniz kadar meyve ve sebze yiyebilirsiniz.

Kefir Diyeti Cumartesi
1.5 litre kefir ve muz ile üzüm haricindeki tüm meyve ve sebzeleri dilediğiniz kadar tüketebilirsiniz.

Kefir Diyeti Pazar
Soda ve Su.

Kefir diyeti en fazla 1 hafta sürebilecek bir diyettir. Kefir diyetinin fazlası zararlı olacağı gibi 1 haftada yaklaşık 5 kilo verebilirsiniz. Kefir diyetinde kullanılan kefirlerin yağsız olmasına dikkat etmeli ve kefir diyeti tekrar uygulamak isterseniz en az 2 ay beklemeniz gerektiğini unutmayın.

Kefir’in Diğer Faydaları
Kefir çeşitli bağırsak hastalıkları ve benzeri bağırsak mikroplarında önleyici ve engelleyici olarak görev yapmaktadır. Ayrıca çoğunlukla bayanlarda görülen kemik erimesi gibi hastalıkları önlemektedir. Son olarak kefir safra kesesi, böbrek ve egzama gibi hastalıklar üzerinde etkili olabilmektedir. Sizde Kefir diyeti yaparak hem zayıflayabilir hemde sağlıklı olarak yaşamıza devam edebilirsiniz.

Konu içerikleri: