Aç kalmadan zayıflamanızı sağlayan Dukan diyeti bildiğiniz gibi 4 evreden oluşuyor. Atak evresi, seyir evresi, güçlendirme evresi ve koruma evrelerinden oluşmaktadır. Bu evrelerden yiyebileceğini yemeklerin listesi ve tarifleri bulunmaktadır.

Güçlendirme Evresi Yemek Listesi

Tavuklu Omlet

Tavuklu omletin, omlete bir miktar tavuk ilave etmenizle mümkündür. 1 adet tavuk göğsü ve 1 dilim salamı 3 yumurtayla birlikte hazırlarsanız tavuklu omletiniz günlendirme evresinde size büyük yarar sağlayacaktır.

Baharatlı Biftek

Baharatlı biftek tarifinde 500 gr dana biftek ve 1 çay kaşığı karabiber önemli oranlardır. Bu oranları kullanarak bifteğinizi 5 dakika yüksek ateşte pişirerek yiyebilirsiniz.

Seyir Evresi Yemek Listesi

Kek, Kurabiye ve Bisküvi

Seyir evresinde abartıya kaçılmadığı sürece kek, kurabiye ve bisküvi yenilebilir. Sade bir kekte olabilir, süslenmiş güzel bir kurabiyede yada içerisinde bisküvi olan güzel bir pastada olabilir.

Atak Evresi Yemek Listesi

Ispanak Yemeği

Ispanakları güzelce yıkayın. Tencere içerisine yağ, salça ve soğan ekleyin. 1 kg ıspanağı tencereye güzelce kıyarak ekleyin. Kavurduktan sonra yeteri miktarda su, tuz ve karabiber ilave edin. Bir süre daha pişirin.

Yeşil Salata

Marul, domates, salatalık, turp vb. tüm sebzelerin yer alabileceği limonlu ve az miktarda sıvı yağlı bir salata yapabilirsiniz. Atak evresinde yeşil salata seçimi yararlı olacaktır.

Koruma Evresi Yemek Listesi

Koruma evresinde hergün mutlaka bir çeşit çorba tüketmekte fayda bulunuyor. Şehriye çorbası, domates çorbası, mantar çorbası koruma evresi için tüketebileceğiniz çorbalardan bazılarıdır. Koruma evresinde ızgara tavuk, ızgara et yada ızgara balık hergün sadece biri seçilerek tüketilmesi gerekir. Gerekli proteini sağlamak açısından önemlidir.

Konu içerikleri: