Diyet listelerini uygularken, arkadaş, eş, dost tavsiyesine uyar, hatta sadece internet üzerindeki olumlu yorumlara göre diyet programı seçeriz. Daha sonra diyet listesini uyguyıp, başarı elde edemezsek diyet listesi sahibine yada olumlu yorum yazanlara sitem ederiz. Halbuki bir kişide başarılı olan bir diyet programı başka bir kişide aynı etkiye ulaşamayabilir.
En iyi diyet listesi hangisi? sorusuna gelince, en iyi diyet listesi kişiye özel üretilen diyet listesidir. Bir diyetisyene başvurarak fiziksel özelliklerinize, yaşam şeklinize, kan grubunuza yaş ve cinsiyetinize uygun diyet listesi alarak uygulamanız en doğrusudur. Fakat, herkes bir diyetisyen gitme olanağına sahip olamayabiliyor. Bu yüzden kendi imkanlarınızla neler yapabileceğimize bakmalıyız.

En iyi diyet listesi hangisi?

En iyi diyet listesi, en hızlı kilo verdiren diyet listesi değildir. En fazla kiloyu verdiren diyet listeside, en iyi diyet listesi değildir. En iyi diyet listesi, kişinin sağlığına zarar vermeden, zamana yayarak, günlük sosyal yaşantıyı bozmadan, fazla vakit ayırmaya gerek kalmadan sonuca ulaşmaya çalışan diyet listeleridir.

En iyi diyet listesinde olması gereken birkaç husuz şunlardır;

[checklist]

  • Egzersiz yada yürüş olmalı
  • aç kalmadan kilo verilmeli
  • haftada 1 günde olsa protein ve mineraller içeren yiyeceklerin tüketimini sağlamalı
  • diyet süresi çok kısa olmamalı
  • sağlığı tehdit edecek hamleleri bulundurmamalı
  • sıvı tüketimine önem vermeli

[/checklist]

herşeyden önemliside kilo vermeyi hedeflediği kadar verilen kiloların geri alınmamak üzere verilmesini amaçlamalıdır.

Diyet listesinin kendiniz için en iyi diyet listesi olup olmadığını anlamak için bu hususlara dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca en iyi diyet listesini kendinizde oluşturabilir ve birkaç diyet listesinden yararlanarak, yukarıdaki hususlara dikkat ettiğiniz sürece, kendinize özel bir diyet programı hazırlayabilirsiniz.

Konu içerikleri: