Bacak ağrıları bir çok kişinin sancıları arasında yer alır. Özellikle işi ayakta olan kişilerde fazlasıyla rahatsız edicidir. Bacak ağrıları genelde büyüme çağına olanlar, dolaşım sorunundan kaynaklanan ağrılar, kasların sızlaması ve sıkışması gibi ağrılar olarak karşımıza çıkar. Öncelikle bacak ağrısının neden olduğu sorunu bulup buna göre bir tedavi yöntemi seçmek en doğru çözüm olacaktır. Bazı ağrılar gece uykudan uyandıracak şekilde sancı ve ağrı yaparlar. Bu tür ağrılara bazı bitkisel çözümler sunulmaktadır.

 bacak ağrısı tedavisi

Kekik yağı harika bir ağrı kesici olarak kullanılır. Özellikle romatizma ağrılarına iyi gelir ve avuç içimizle bacaklarımızı iyice ovduğumuz taktirde kısa sürede etkisini gösterir. Sarı ot diğer adıyla düğün çiçeği de bacak ağrısına iyi gelen şifalı otlar arasında yerini alır. Maydanozu iyice kaynatıp suyu içilirse bacak ağrıları kısa zamanda hissedilir derecede azalacaktır.

bacak ağrısı bitkisel çözüm

Evde o an hiçbir şey bulamıyor ve ağrıdan duramıyorsak ağrıyan bacakları limonla ovabiliriz. Zeytinyağı ile ovmak da faydasını gösterir. Ağrıyan bölgelere masaj yaparak ovalayalım ve gece rahat bir uyku çekelim. Bacak ağrısı için çok kolay bitkisel çözümler bulunur.

 bacak ağrısına hangi bitki iyi gelir

Ayrıca ısırgan otunu ıslatalım ve yumuşadıktan sonra bacağımıza bir tülbent veya bez yardımıyla sıkı sıkı saralım. Bu işlemi geceden yaparsak sabaha kadar etkisini gösterecektir. Lahana yaprağını yumuşayacak kadar sıcak suda bekletelim ve yine aynı şekilde bacağımızın ağrıyan bölgesine sıkça saralım.

bacak ağrısına çözüm

Bir çok bitkisel tedavi işe yarar ve ağrı ve bacak yorgunluğundan kısa zamanda kurtulmamızı sağlar. Özellikle çok fazla ayakta duran kişilerde ve hareketli bir çalışma ortamı olanlarda bacaklarda sıkışma ve halsizlik görülebilir. Doğal tedavi yöntemleri ile bu soruna çare bulabiliriz.

Konu içerikleri: